"İnsanın en zayıf anı, kendini en güçlü hissettiği andır."

 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Python Nedir?
(Okunma: 692)
10-02-2016, Saat: 17:15
#1
Python Nedir?

Python, nesne yönelimli, yorumlamalı, birimsel (modüler) ve etkileşimli yüksek seviyeli bir programlama dilidir.

Girintilere dayalı basit sözdizimi, dilin öğrenilmesini ve akılda kalmasını kolaylaştırır. Bu da ona söz diziminin ayrıntıları ile vakit yitirmeden programlama yapılmaya başlanabilen bir dil olma özelliği kazandırır.

Modüler yapısı, sınıf dizgesini (sistem) ve her türlü veri alanı girişini destekler. Hemen hemen her türlü platformda çalışabilir. (Unix , Linux, Mac, Windows, Amiga, Symbian). Python ile sistem programlama, kullanıcı arabirimi programlama, ağ programlama, uygulama ve veritabanı yazılımı programlama gibi birçok alanda yazılım geliştirebilirsiniz. Büyük yazılımların hızlı bir şekilde prototiplerinin üretilmesi ve denenmesi gerektiği durumlarda da C ya da C++ gibi dillere tercih edilir.

Python Bilimsel Yazılım Geliştirme Önemi
Python Bilim ve Teknoloji Bilgi Sanayisinde Önemli Rol Oynamaktadır. Yazılım Teknolojileri Özgür Yazılım Platformu Her Dalda Ayrı Compiler ile Çalışan Bu dil Uluslar arası Askeri Savunma ve Hacking Network Sistemleri Üzerinde Uluslar Arası Bir öneme Sahip olan Python Programlama dili ileri kodlama teknoloji yapısına sahiptir.

Not : Vikipedi'den faydalanılmıştır.
Son Düzenleme: 12-02-2016, Saat: 01:25, Düzenleyen: The Punisher
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar
  Python Öğrenmek İsteyenler İçin Kaynaklar SuperDroidKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 19-10-2017, 02:37