"Devler gibi eser vermek için karıncalar gibi çalışmak gerekir."

 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Python Öğrenmek İsteyenler İçin Kaynaklar
(Okunma: 2321)
13-02-2016, Saat: 18:05
#1
Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Python öğrenmeniz için kaynaklar vereceğim. Bu sayede siz de Python ile program yazmaya başlayabileceksiniz.

Benden izinsiz bu konunun içeriğinden 1 harfin bile paylaşılmasını istemiyorum. Buna uymayanlarla öbür dünyada görüşürüz...

1- Algoritma

Python öğrenmenin ilk adımıdır.Bu adımı bitirmeden Python ile program yazamazsınız. 

Algoritma eğitimine yeni başlayan herkesin faydalanacağını düşündüğüm birkaç internet sitesi ekliyorum. Paylaşacağım sayfalardaki uygulamalar bir problemin çözümünü adım adım tasarlama becerisinin pekişmesine yardımcı olacaktır. Özellikle ilk iki sayfayı mutlaka deneyin derim.


1.) Code.orgSitede +7 yaştan yetişkinlere kadar, algoritmik düşünebilme becerisini kavratan birçok uygulama var. "Hour of code" uygulamasını deneyin derim.

2.) Light Bot: Algoritmaya başlayan herkesin hoşlanacağı bir robot programlama uygulaması. Code.org'da var ancak buraya eklemesem olmazdı. Çünkü çocukların somut problemlere karşı algoritmik düşünme becerisini pekiştirmesi açısından çok faydalı.

3.) Tynker.com: Bu sayfa da çocuklar için birçok uygulama barındırıyor. Ancak sayfanın ingilizce olması bir dezavantaj. Öğrenci velisiyseniz çocuğunuzla birlikte çalışabilirsiniz. Gülümsüyor

4.) Microsoft Açık Akademi: Microsoft'un çocuklar için geliştirdiği oyun programlama platformu. Hiç kullanmadım ancak eğitim videolarını izledim. Faydalı olabilir.

2- Python

Algoritma adımını bitirdiyseniz sıra python öğrenmeye geldi. Eğer algoritma öğrenmeden bu adıma geçerseniz program yazmak için gerekli adımları ve komutları yazamazsınız veya programda %100 hata yaparsınız.

1.) istihza.com: Python programlama diline dair en geniş Türkçe kaynak. Sunuları hazırlarken sık sık faydalandığım, takıldığım bir yer olunca açıp baktığım ilk kaynak burasıdır. İstihza'da "Python nasıl kurulur? Python'la yazılan program nasıl çalıştırılır?" gibi aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını bulabilirsiniz. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek az gelir.

2.) Codeacademy.com : Codeacademy.com bünyesinde bedava birçok programlama dili eğitimi barındırıyor. Python dilini öğrenmeye yeni başlayanlar için çok faydalı. "Aynı sayfada hem bilgi edineyim, hem de hemen kodu yazıp çalıştırayım" diyorsanız, codeacademy sizin için biçilmiş kaftan. İçinde kodlama arayüzü barındıran siteler içinde en beğendiğim sayfa codeacademy.com'dur. Ancak hatırlatayım; site ingilizce Gülümsüyor


Not: Bu siteler haricinde internetten Python çalışabileceğiniz, Python ile ilgili döküman bulabileceğiniz onlarca site var. 

3.) inventwithpython.com Pygame ile oyun yapmak isteyenler için güzel bir kaynak. Belirli bir Python bilgisine ulaşanlar için uygun.

4.) codingbat.com Python alıştırmaları yapabileceğiniz güzel bir kaynak. Size sorduğu soruları Python ile çözmeniz gerekiyor. Yine belirli bir Python bilgisine ulaşanlar için uygun.

5.) learnpythonthehardway.org Tavsiye edebileceğim kaynaklardan biri daha. Konu sıralaması öğrenmeye uygun ama daha çok üniversite öğrencilerine hitap ediyor

Alıntı: BilgisayarBilimi.Net
Bu siteden de gerekli kaynaklara ulaşabilirsiniz. Benim tavsiyem algoritma ve python sunularını bu siteden indirmeniz ve öğrenmeniz. Pyhon'u daha kolay öğrenmiş olacaksınız ve daha çabuk program yazmaya başlayabileceksiniz.

Beğendiyseniz teşekkür butonu buralarda bir yerde Gülümsüyor.
Son Düzenleme: 13-02-2016, Saat: 18:20, Düzenleyen: SuperDroid
13-02-2016, Saat: 18:08
#2
Elinize sağlık gizemli hocam Mafya
WWW
Cevapla
13-02-2016, Saat: 18:08
#3
Elinize sağlık +2
Son Düzenleme: 13-02-2016, Saat: 18:09, Düzenleyen: Atakan58
Cevapla
13-02-2016, Saat: 18:09
#4
Eline Sağlık Gülümsüyor
Rygebin Kullanıcısının İmzası
Cevapla
13-02-2016, Saat: 18:10
#5
Teşekkürler.
ByEgeLi Kullanıcısının İmzası
9oJR4k.png
WWW
Cevapla
13-02-2016, Saat: 18:12
#6
Sağolun arkadaşlar Gülümsüyor
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar
  Phyton'da Basit İşlemler (Yeni Başlayanlar İçin) SuperDroid
  Python Nedir? The PunisherKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 19-10-2017, 17:08