"Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma."

 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wi-Fi Direct İle Uygulama Kullanmadan Hızlı Dosya Transferi Nasıl Yapılır?
(Okunma: 497)
21-06-2016, Saat: 02:40
#1
wifi-direct-300x270.jpg

Android telefonların bir çoğunda standart bir özellik olan Wi-Fi Direct sayesinde Bluetooth ya da WhatsApp üzerinden asla erişemeyeceğiniz hızlarda yüksek boyutlu dosya transferi yapabilirsiniz.

Wi-Fi Direct Nedir?

Wi-Fi Direct artık Android cihazlarda standart bir özellik haline gelen P2P türünde bir dosya paylaşım, bağlantı protokolüdür. Önceleri Wi-Fi P2P ya da “Kablosuz Doğrudan Bağlantı” olarak bilinen Wi-Fi Direct herhangi bir kısıtlama olmaksızın iki cihaz arasında kurulan kablosuz ağ üzerinden maximum bağlantı hızını kullanarak dosya transferi yapabiliyor.

Wi-Fi Direct Nasıl Kullanılır?

Wi-Fi Direct kullanımı farklı cihazlara ve arayüzlere göre değişmekle birlikte Android Ayarlar > Kablosuz menüsünden aktif edilebiliyor. Wi-Fi Direct dosya gönderme işlemini başlatmak için: Ayarlar’dan Kablosuz Bağlantıları açın. Kablosuz bağlantılar ekranında ya da sağ üst köşeden erişebileceğiniz Gelişmiş Kablosuz menüsünde “Wi-Fi Direct”ti açın ( farklı telefonlarda bulan “Wi-Fi P2P” ya da “Kablosuz Doğrudan Bağlantı” şeklinde adlandırılmış olabilir) dosya aktarımı yapacağınız her iki cihazda da bu alanı açtıktan sonra, cihazları eşleştirin. Artık göndermek istediğiniz dosyaya, galeriden ya da herhangi bir dosya yöneticisinden erişip paylaş seçeneği altındaki “Wi-Fi Direct”e dokunarak paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Wi-Fi Direct bazı telefonlar arasında, uyumsuzluk nedeniyle çalışmayabilir. Bunun için sayfanın en altındaki ismini verdiğimiz diğer uygulamaları kullanabilirsiniz.

OzCity Kullanıcısının İmzası
VY8lBR.png
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar
Ayar Uygulama Cloner FULL APK 1.2.7 AykutKacar03Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 23-11-2017, Saat: 10:06